Spectre-Veiling [update]

Het begint bijna traditie te worden: de James Bond-veiling bij Christies. Aanleiding is de release van Spectre op Blu-ray, Digital HD en DVD. Hierdoor wordt het mogelijk om een stukje James Bond te bemachtigen. De 24 items van de veiling komen direct van EON Productions af en worden alleen online geveild. Maar ook persoonlijke items van Daniel Craig, Sam Mendes, Sam Smith en anderen. Wederom is het een goed doel wat gesteund wordt: Médecins Sans Frontxères (Artsen Zonder Grenzen). 14 van de items worden online geveild tussen 16 en 23 februari. De overige 10 items worden met een live veiling gehouden op 18 februari.

DB10
De veiling op 18 februari draait grotendeels om het meest unieke object: de Aston Martin DB10. De auto werd exclusief voor de film ontworpen en de meeste werden aangepast voor het filmen. Maar twee modellen werden gebouwd als showauto en worden alleen gebruikt voor tentoonstellingen. Een van deze twee auto’s wordt door Aston Martin en EON Productions aangeboden voor de veiling. De auto is voorzien van een handtekening van Daniel Craig en was tijdens de premiere in de Royal Albert Hall te zien op de rode loper. Verwacht wordt dat de Aston Martin DB10 een bedrag tussen de

Overige items die te vinden zijn in de lijst: Omega Seamaster 300 horloge gedragen door Daniel Craig, Q’s laptop en een zonnebril van Tom Ford. Uniek zijn de manchetknopen van Tom Ford, welke in de opening van de films te zien zijn. De knopen zijn voorzien van de initialen ‘JB’. Een complete lijst zal binnenkort verschijnen.

UPDATE 01-02-2016
De definitieve lijst van veiling-items is vastgesteld. Een zeer bijzondere samenstelling van items uit de film:

Kavel 01
Blu-ray-set gesigneerd door Daniel Craig, samen met “JB” machetteknopen gedragen in de film. De knopen zijn ontworpen door Janine Tamime en gemaakt door Tom Ford. De bijgeleverde box, met Blu-ray, is naast Daniel Craig ook gesigneerd door Tom Ford. De machetteknopen is een van de twee paren welke in het bezit is van EON Productions.

Kavel 02
James Bond Day Of Death Costume. Het kostuum uit de opening van de film, inclusief skelet afbeelding. Het kostuum werd ontworpen door Janine Tamime. Naast het kostuum bevat dit item een hoed, set handschoenen, een wandelstok met de afbeelding van een schedel en het inmiddels bekende schedelmasker. Het masker werd ontworpen en gemaakt door Robert Allsopp. In totaal zijn er drie van deze kostuums gemaakt en gedragen door Daniel Craig. De andere twee zijn terug in het archief van EON Productions.

Kavel 03
18 karaats gouden horloge Logines Conquest Heritage, gedragen door Ralph Fiennes. In totaal droeg Fiennes twee van deze horloges gedurende de opnames. De andere is terug gegaan naar Omega.

Kavel 04
Definitieve script gesigneerd door Sam Mendes, Barbara Broccoli en Micheal Wilson.

Kavel 05
9 karaats gouden Spectre-ring gedragen door Christoph Waltz. In totaal werden voor de film twee gouden ringen gemaakt. De andere ring is terug gegaan naar het archief van EON Productions.

Kavel 06
Set van 9 foto-afdrukken gemaakt door fotograaf Rankin. Alle foto’s zijn door de acteurs en Rankin gesigneerd. De foto’s bevatten Daniel Craig, Lea Seydoux, Monica Bellucci, Ralph Fiennes, Andrew Scott, Ben Wishaw, Christoph Waltz, Naomi Harris en Rory Kinnear.

Kavel 07
Door Sam Smith gesigneerd bladmuziek van Writing On The Wall. Ingelijst samen met een 7″ vinyl plaat.

Kavel 08
Tweedelig Tom Ford witte smoking, gedragen door Daniel Craig. De witte smoking is te zien in de treinscene, welke is opgenomen in Marokko. Er zijn vele smokings gemaakt, maar er zijn maar twee complete sets die de opnames hebben overleefd. Eerder was de smoking te zien in Utrecht.

Kavel 09
Prototype van Omega Seamaster 300 gedragen door Daniel Craig. In totaal werden voor de film acht prototypes gemaakt.

Kavel 10
Heeft weinig uitleg nodig: de inmiddels beroemde Aston Martin DB10.

Kavel 11
Klapperbord gesigneerd door Daniel Craig.

Kavel 12
Metalen nagels, gebruikt bij Dave Bautista tijdens de meeting in Rome.

Kavel 13
Laptop van Q. Deze Clevo laptop werd door Ben Wishaw gebruikt tijdens de opnames in Londen en op locatie in Oostenrijk. In totaal werden drie laptops geprepareerd voor de film. De laptop kom inclusief kabels en draagtas.

Kavel 14
Horloge van het merk Rado. Deze D-Star editie werd gedragen door Dave Bautista tijdens de opnames.

Kavel 15
Set van de machetteknopen met de initialen “JB”. Deze machetteknopen zijn van Tom Ford.

Kavel 16
Papier-maché masker gedragen door Estrella tijdens de openingsscene van Spectre. Voor de film werden twee maskers gemaakt. De andere is in het bezit van EON Productions.

Kavel 17
Telefoon welke door James Bond aan Moneypenny werd gestuurd. De mobiele telefoon is merkloos en voor de productie werden twee telefoons gemaakt. De andere is in het bezit van EON Productions. De telefoon komt inclusief de box en het kaartje. Leuk detail: op het kaartje staat “Thank you”. Later is digitaal de initiaal “J” toegevoegd aan de film.

Kavel 18
Kostuum gedragen door Christoph Waltz. Het kostuum is te zien in de scènes in Marokko. Het kostuum is gemaakt door Timothy Everest.

Kavel 19
DB10 schakelset. In de film is de DB10 uitgerust met een aantal gadgets. In de film is de schakelset daarvoor een beetje simpel ingebouwd. In totaal werden 10 van deze schakelsets gemaakt.

Kavel 20
Schouderholster. Dit holster is gedragen door James Bond en te zien op de posters van Spectre. Het schouderholster werd gemaakt door Dave Evans.

Kavel 21
Prototype van de Omega Seamaster 300. Dit uurwerk werd aan het einde van de opnames door EON Productions geschonken aan Jesper Christensen, als dank voor zijn rol die begon in 2006 tijdens Casino Royale.

Kavel 22
Cocktailshaker inclusief twee martiniglazen. Deze set werd gebruikt gedurende de treinsscene in Marokko.

Kavel 23
Bow-tie van Tom Ford, gesigneerd door Tom Ford.

Kavel 24
Tom For zonnebril. Deze zonnebril werd gedragen door Daniel Craig tijdens de begrafenis van Sciarra.

Merlijn Kuiper

Merlijn Kuiper