Aston Martin veiling Bonhams

Op 22 mei vindt een exclusieve Aston Martin veiling plaats verzorgd door Veilinghuis Bonhams. De locatie is Newport Pagnell.

In Newport Pagnell stond de Aston Martin fabriek en het hoofdkwartier van Aston Martin Lagonda Ltd. Een aantal jaar geleden werd alles gesloten en de productie plus hoofdkantoor vertrok naar Gaydon.

Op de Bonhams veiling worden naast vele Aston Martins en Aston Martin gerelateerd items ook een aantal James Bond items geveild.

Het meest opvallende veilingstuk is de Aston Martin V8 Vantage “proces unit” uit The Living Daylights. Onder de lijst van veilingitems vindt u meer informatie over de “proces unit”.

Hierbij een overzicht van de veilingitems:

  • Kavel #56: James Bond “Q” Manual: Dit boek verscheen in 1983 en gaf een gedetailleerde beschrijving van de gadgets die op de Aston Martin DB5 zitten. Het boek telt 137 pagina’s en moet een bedrag opleveren van £80 tot £120;
  • Kavel #113: Gesigneerde foto van Pierce Brosnan bij de Aston Martin DB5 gedurende de opnamen van GoldenEye. Opbrengst: £150 tot £200;
  • Kavel #114: Gesigneerde foto van Diana Rigg in de Aston Martin DBS gedurende de opnamen van On Her Majesty’s Secret Service. Tevens behoort bij dit kavel een 1e editie van het gelijknamige boek van Ian Fleming. Opbrengst: £150 tot £200;
  • Kavel #117: Gesigneerde foto van Sean Connery en de Aston Martin DB5 tijdens de opnamen van Goldfinger in de bergen van Zwitserland. Opbrengst: £250 tot £350.
  • Kavel #118: Foto van Sean Connery tijdens de opnamen op Stoke Park (samen met de Aston Martin). Frame is voorzien van handtekening van Sean Connery op een foto met het kenteken van de Aston Martin. Daarnaast een ingelijste handtekening van Ian Fleming op vloeipapier. Opbrengst: £1.000 tot £1.200;
  • Kavel #128: Aston Martin promotieposter met een scene uit Thunderball en de tekst: James Bond Drives an Aston Martin, see Thunderball. Opbrengst £150 tot £250;
  • Kavel #136: Gesigneerde foto van Maryam D’abo samen met de Aston Martin V8 Volante. Opbrengst £150 tot £200;
  • Kavel #137: Gesigneerde foto van Desmond Llewelyn (Q) met de Aston Martin DB5. Naast de gesigneerde foto behoort ook een eerste editie van You Only Live Twice tot het kavel. Opbrengst £150 tot £200;
  • Kavel #192: Recente foto van de promotie Aston Martin, inclusief alle gadgets. Het gefotografeerde voertuig is eigendom van Louwman Collection. Opbrengst £80 tot £100;
  • Kavel #203: Boek The Most Famous Car In The World van Dave Worrall. Gesigneerd door Worrall en Graham Rye. Opbrengst £150 tot £250;
  • Kavel #318: Aston Martin V8 Volante ‘The Living Daylights Process unit’. Opbrengst £40.000 tot £60.000

Aston Martin V8 Vantage

Achter elke James Bond auto schuilt een verhaal zo ook bij de bijzondere auto uit The Living Daylights: de Aston Martin V8. De Aston Martin werd een aantal jaar geleden door The Bond Museum van EON Productions gekocht.

De auto stond in Shed 10, een opslagplaats van de productiemaatschappij op het terrein van Pinewood Studios. Sinds jaren werd deze opslagloods geopend en bezocht door Peter Nelson van het museum.

Binnen stonden een grote verscheindenheid aan Aston Martins V8 uit de film The Living Daylights. Naast gewone V8 en stuntversies waren ook een aantal lege hulzen en een incomplete auto. Daarnaast was een een zogenaamde “process unit” versie. Bij deze auto is de voor en achterkant verwijderd om op die plekken een camera te monteren, zodat de auto voor een “blue screen” kon worden gezet.

Na de koop werd de Aston Martin onderzocht en bleek dat het chassis zo slecht was dat het niet meer hersteld kon worden. Vervolgens kocht The Bond Museum een ’76 model welke werd geheel gestript. Daarna zijn alle originele componenten van de “process unit car” overgezet, inclusief het gehele interieur, en de ski’s. Het originele dashboard kon echter niet overgezet worden.

De auto heeft vele evenementen in de wereld bezocht en is een van de grootste attracties in het James Bond museum. Ondertussen is in het museum de “process unit car” vervangen door de originele auto uit de film, die begin dit jaar is gerestaureerd.

Het originele dashboard hoort ook bij kavel #318 en daarnaast nog componenten die van de vernietigde voertuigen afkomstig zijn, zoals extra ski’s en de sneeuwbanden.

Merlijn Kuiper

Merlijn Kuiper

Reageren