Header_propstore_veiling_2020

Prop Store Los Angeles veiling: Treasures From Film And Television

Ondanks dat het relatief rustig is in de wereld van James Bond en de filmwereld in afwachting is over de (onzekere) toekomst die het tegemoet gaat, is het voor filmliefhebbers weer mogelijk om bij PropStore een stukje historie in huis te halen. Eind deze maand om precies te zijn.

Prop-Store-Los-Angeles-veiling-2020-booklet

De in Los Angeles gelegen dependance van Prop Store organiseert de Entertainment Memorabilia Live Auction: Treasures From Film And Television. De veiling is op 26 en 27 augustus. Op de eerste dag komen kavels 1 tot en met 433 aan bod; dag twee zijn de overige kavels tot en met 870 aan de beurt. Naast schatten uit films als Indiana Jones (1981-), Ghostbusters (1984) en Jurassic Park (1993) mag James Bond natuurlijk niet ontbreken. Waar we gewend zijn dat er veel James Bond props worden aangeboden op een veiling, valt dat deze keer mee. In totaal zijn er (00)7 kavels: 379 tot en met 385.

Never Say Never Again

De eerste James Bond-kavel is in ieder geval de meest betaalbare. Kavel 379 bevat een selectie documenten van de non-EON film Never Say Never Again (1983). Het kavel bestaat uit vier blauwdrukken van sets en props, waaronder diverse raketten. De sets zijn overigens niet helemaal compleet. De storyboards zijn van diverse scènes waarbij gebruik werd gemaakt van special effects. Ze zijn zowel origineel met de hand getekend als kopieën. Benoemd wordt wel dat de staat niet perfect is en dat de tand des tijds goed te zien is. Maar dat mag voor de echte liefhebber de pret niet drukken. De verwachte opbrengst is tussen de $ 400,– en $ 600,–.

Omega Seamaster 40th Anniversary

Kavel 380 is geen prop of memorabilia uit de film. Maar het ademend zeker James Bond! Het betreft een Omega Seamaster die ter gelegenheid van de 40 verjaardag van 007 in 2002 werd uitgegeven. Het polshorloge is voorzien van het 007 logo op de achterplaat en wordt geleverd met alle originele items zoals een verkoop box, instructies en een Omega Certificate of Authenticity. In totaal verscheen het horloge in een oplage van 10.007 stuks. Het horloge wat hier wordt aangeboden is #386. De verwachte opbrengst op de veiling ligt tussen de $ 3.000,– en $ 5.000,–.

Die Another Day paspoort

Wanneer James Bond in Die Another Day (2002) in Cuba komt gaat hij op bezoek bij Raoul die hem vervolgens een paspoort geeft. Dat paspoort is kavel 381. In de film zien we de binnenkant niet, maar nu weten we dat James Bond reisde onder de naam Alex Smith, geboren op 6 mei 1960. De foto van Bond in het paspoort komt uit de film Tomorrow Never Dies van 1997 (te zien aan de das). Het paspoort is in goede conditie, maar te zien is dat het ook gebruikt is. Zo zijn de hoekjes iets gekruld. De verwachte opbrengst is tussen de $ 2.000,– en $ 3.000,–.

Casino Royale stunt horloge

Dit is misschien wel het meest bijzondere James Bond-item van deze veiling. Kavel 382 bevat een stunthorloge van Daniel Craig. Het horloge, een Omega Seamaster, is geheel gemaakt van rubber is bedoeld voor de veiligheid van de acteur. Dit stunthorloge werd gebruikt in de zwart-wit scènes van Casino Royale (2006), waarin we zien dan 007 zijn eerste liquidatie pleegt om zijn 00-status te krijgen. Het horloge heeft een verwachte opbrengst tussen de $ 8.000,– en $ 10.000,–.

Casino Royale Montenegro chip

Kavel 383 en 384 bevatten een pokerchip uit de eerste James Bond-film van Daniel Craig, Casino Royale. De chips werden special voor de film gemaakt. De blauwe chip (kavel 383) heeft een waarde van $ 1.000.000,– en de rode chip (kavel 384) een waarde van $ 500.000,–. Beide kavels hebben een verwachte opbrengst tussen $ 1.000,– en $ 1.500,–.

Aston Martin DBS stoel

De laatste James Bond-kavel is één van de originele autostoelen uit de Aston Martin DBS, welke werd gebruikt voor de achtervolging in Italië. De stoel komt uit het voertuig voor scènes vanuit de auto. De stoel heeft de nodige gebruikssporen, maar is in goede staat. Verwachte opbrengst? Tussen de $ 3.000,– en $ 5.000,–.

Prop Store Los Angeles veiling 2020 kavel 285 003

Veilinginformatie

In aanloop naar de veiling is het al mogelijk om online te bieden. Tevens kan op de dag zelf zowel online als telefonisch geboden worden. De veiling is live te volgen via de website van Prop Store.

website Prop Store

Online is er al op een aantal James Bond-items geboden. Net voor de publicatie van dit artikel stonden de cijfers er zo voor:

Never Say Never Again: 2 biedingen: hoogste bod $ 600,–
Omega Seamaster: 2 biedingen: hoogste bod $ 3.000,–
Paspoort Die Another Day: 1 bieding: hoogste bod $ 1.000,–
Casino Royale chip blauw: 6 biedingen: hoogste bod $ 1.200,–
Casino Royale chip rood: 4 biedingen: hoogste bod $ 1.100,–
Aston Martin DBS stoel: 1 bieding: hoogste bod $ 1.500,–

Voor de liefhebbers van filmposters is er in november dit jaar ook weer de Prop Store Cinema Poster Live Auction. Of er James Bond-posters in deze veiling zitten is nog niet bekend. Ook komt er deze winter nog een veiling van Prop Store in Londen. Wij houden je op de hoogte!

Foto’s © 2020 Prop Store Ltd

Merlijn Kuiper

Merlijn Kuiper

Reageren