Prop Store veiling James Bond-posters

Het Engelse veilinghuis Prop Store komt volgende maand met een grote posterveiling. Deze veiling bevat onder meer een grote selectie James Bond-posters.

De veiling is op 20 november in Londen. Er zijn in totaal 450 kavels met posters. Voor de James Bond-verzamelaar is het dé kans om een originele James Bond-poster te kunnen bemachtigen. In totaal zijn er 58 kavels ingericht met posters en lobby kaarten uit de James Bond-films.

Zak met geld?!

Wie een origineel stukje James Bond-historie in de huiskamer wilt hebben moet vaak diep in zijn portemonnee graaien. Voor een aantal posters uit de veiling is dat zeker het geval. Dan hebben we het over een originele poster van Dr. No (kavel 34: € 10.000,– / € 12.500,–), From Russia With Love (kavel 40: € 8.700,– / € 10.000,–) of Thunderball (kavel 44: € 6.500,– / € 8.000,00). Maar ondanks deze hoge bedragen, zijn er voor de gewone verzamelaar genoeg kavels die wel betaalbaar zijn. Wie denkt dat je dan met een afdankertje thuiskomt heeft het mis. Maar een aantal kavels hebben het predicaat dat ze in redelijke staat verkeren. Maar de rest is in goed of zelfs uitmuntende staat.

Lobby kaarten en double-bills

Een aantal kavels bevatten geen posters, maar lobby kaarten. Het zijn allemaal Amerikaanse kaarten die je in de bioscoop kon zien. Van Dr. No en Thunderball zijn het geen complete series. Van Goldfinger, Thunderball en You Only Live Twice zijn het wel complete sets van acht kaarten. Voor de complete sets is de verwachte verkoopprijs tussen de € 100,– en € 350,–. De conditie is dan wel goed of excellent.

Wat je bijna niet op veilingen tegenkomt zijn de zogenaamde double-bill-posters. Deze posters werden gemaakt als er twee films tegelijkertijd werden vertoond, vaak een aantal jaar na de officiële release. Vier double-bills worden er tijdens deze veiling aangeboden.

Castro Theatre

In 2012, ter gelegenheid van de 50e verjaardag van de films, werd in het Castro Theatre in San Francisco een aantal James Bond-films vertoond. Hiervoor werden, in een gelimiteerde oplage, 350 posters gemaakt. Het gaat om twee kavels van vier posters. Het eerste kavel, nummer 38, omvat de posters van de eerste vier James Bond-films. De posters hebben een luxe, glimmende afwerking. Dat geldt ook voor de posters van het tweede kavel, nummer 62. Dit zijn posters uit de films On Her Majesty’s Secret Service, Diamonds Are Forever, Live And Let Die en Casino Royale. Alle posters zijn gesigneerd door de ontwerper.

Wie interesse heeft in het bieden op een van de kavels moet zich van tevoren (online) aanmelden op de website van Prop Store. Het is tevens mogelijk om, na afspraak, een kavel te bezichtigen voordat de veiling plaats vindt. Ook is het mogelijk om de kavel te laten transporteren naar het buitenland. Kortom, ook vanuit je luie stoel in Nederland kan je bieden op de verschillende kavels.

Afmetingen en kwaliteit

De meeste posters hebben een standaardformaat. Ze werden hiervoor in het item ook al genoemd. Een UK Quad heeft bijvoorbeeld een standaardafmeting van 76 x 102 cm en is altijd liggend (landschapsformaat). Hieronder een overzicht van de afmetingen van de kavels tijdens deze veiling.

Voor de kwaliteit zijn er vier beschrijvingen: poor (slecht), fair (poster is goed, maar bijvoorbeeld gaatjes of plakband in de hoekjes), good en excellent. De laatste is als de posters bijna nieuw zijn. De kwaliteit van de posters is vastgesteld door experts Mike en Chris Bloomfield en Matt Storey.

Meer informatie: www.propstore.com

Merlijn Kuiper

Merlijn Kuiper

Merlijn Kuiper is sinds zijn 13e gek van de James Bond-films. Later is hij zich gaan verdiepen in het leven van Ian Fleming en de James Bond-boeken. In 2006 was hij samen met Jorrit de oprichter en drijvende kracht achter James Bond Nederland.Hij houdt ervan om onderwerpen uit te diepen zowel op gebied van boeken als van films. Zijn droom blijft nog steeds een eigen James Bond-magazine!

Reageren